DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Додавати статті та рекламні матеріали можуть тільки зареєстровані користувачі

Для реєстрації натисніть ТУТ

Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

Життя віддане громаді

Рейтинг користувача: 3 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

28 вересня жителька села Березова Балка Валентина Іллівна Іщенко відзначить поважний ювілей - 80 років. Вітаємо її з цією поважною датою.
На своєму життєвому шляху вона бачила чимало, а доля її непроста. Валентина Іллівна - справжній патріот Вільшанського району.
Про таких людей потрібно писати художні твори. Залишаємо це художникам та літераторам - створювати образ героїчної жінки.
Натомість приведемо коротку біографію цієї, без перебільшення видатної, жінки.

Іщенко Валентина Іллівна народилася 28 вересня 1936 року в с. Злинка Маловисківського району Кіровоградської області. В 1954 році закінчила Березовобалківську середню школу. З 24 вересня 1954 року по 1 жовтня 1994 року працювала завідуючою Березовобалківською сільською бібліотекою. В 1961 році закінчила Харківський бібліотечний інститут, одержала спеціальність «Бібліотекар і бібліограф вищої кваліфікації».
З 1988 року по травень 2008 року Валентина Іллівна працювала директором краєзнавчого музею с. Березова Балка. В 1993 році музею, оформленню якого, експонатам, кількості історичних документів і матеріалів може позаздрити не один із районних музеїв нашої області, присвоєно звання «народний». Незважаючи на вік, Валентина Іллівна - беззмінний голова Ради ветеранів с. Березова Балка.
Протягом багатьох років вона збирала матеріал з історії сіл Дорожника, Березова Балка та Йосипівка. Працювала в архівах Одеси, Кіровограда, Балти, в Одеській науковій бібліотеці ім. Горького, листувалася з центральними архівами ВДНГ СРСР, редакцією «Военно-исторического журнала» (м. Москва), Центральним державним історичним архівом УРСР в м. Києві, Державним архівом Хмельницької області в м. Кам’янець-Подільському, Центральним державним архівом Радянської Армії в м. Москва, працювала з краєзнавчим матеріалом районних газет («Колгоспна праця», «Ленінська зоря», «Зорі над Синюхою»), зустрічалася зі старожилами сіл.
На основі зібраних матеріалів у авторки виникла ідея написати короткий нарис з історії сіл Дорожинка, Березова Балка, Йосипівка. І вже в травні 2007 року було опубліковано «Короткий нарис з історії сіл Березова Балка, Йосипівка, Дорожинка».
З 1969 року Іщенко В. І. дев’ять разів обирали депутатом сільської ради. Нагороджена медалями «За доблестный груд», «Ветеран праці». Почесний громадянин Березовобалківської сільської ради з жовтня 2007 року.

Додати коментар


Захисний код
Оновити