DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Додавати статті та рекламні матеріали можуть тільки зареєстровані користувачі

Для реєстрації натисніть ТУТ

Здесь можно купить рыболовные катушки

Протидія рейдерству

Рейтинг користувача: 1 / 5

Активна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Інф РДА.
_______________________
З матеріалів засідання робочої групи з метою протидії рейдерству.
27 вересня 2016 року голова райдержадміністрації Олександр Маличенко провів засідання робочої групи з питання протидії рейдерському захопленню місцевих сільськогосподарських підприємств, участь в якому взяли представники головного територіального управління юстиції в Кіровоградській області на чолі з першим заступником управління Артемом Мамченком, представники ПСП ім. Димитрова, СФГ «Роксана», національної поліції та бюро правової допомоги.
З 1 січня 2016 року набрала чинності нова редакція Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань». Ці нові зміни спростили порядок реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та перелік документів для цього. Якщо раніше зареєструвати власність можна було лише за місцем її розташування, то нині будь-який суб’єкт у будь-якого державного реєстратора чи нотаріуса може провести процедуру реєстрації підприємства через загальну базу. Причому присутність власника не є обов’язковою, не передбачено і перевірки достовірності підпису. Тобто жертвами рейдерства можуть стати будь які власники підприємств, фізичні особи, фермери, власники будинків і іншої нерухомості, автотранспортних засобів і т.д.


Представники ПСП ім. Димитрова Палій С.М. та Сторчак П.О., а також голова СФГ «Роксана» Кріпак О.В. звернулися до представників головного територіального управління юстиції щодо сприяння у вирішенні ситуації, що склалася внаслідок зміни засновників та керівного складу сільськогосподарських підприємств ПСП ім. Димитрова та СФГ «Роксана», розташованих на території Вільшанського району, оскільки у серпні місяці поточного року відбулося рейдерське захоплення їх підприємств, при цьому, жодних договорів вони не укладали та будь-яких інших документів щодо зміни складу засновників не підписували. З цих підстав правоохоронними органами області порушені кримінальні провадження. Прийнято ухвалу суду, щодо арешту всього майна. Майно описане, склади опечатані, за полями ведеться спостереження. О. Кірова призначено матеріально-відповідальною особою. Прокуратурою подані відповідні висновки про підробку документів.
На засіданні групи докладно розібрали ситуації із захопленням підприємств та розробили варіанти дій у різних випадках.
Законодавство передбачає кілька варіантів виходу з даної ситуації, це суд або рішення спеціальної комісії по протидії рейдерству при Міністерстві юстиції, щодо скасування реєстраційних дій.
Перший заступник начальника головного управління юстиції в Кіровоградській області Артем Мамченко порекомендував представникам підприємств внести зміни до їх статутів, що ускладнить процедуру перереєстрації засновників та роз’яснив заявникам процедуру оскарження рішень у сфері державної реєстрації, наголосив на необхідності дотримуватися виключно правових методів захисту, належних їм прав і законних інтересів та дочекатися рішення комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України. З метою уникнення можливих рейдерських атак у майбутньому, представникам сільськогосподарських підприємств запропоновано передбачити в установчих документах процедуру зміни складу засновників виключно через нотаріально засвідчені документи з обов’язковим посиланням на вчинення таких дій у певного нотаріуса. Пообіцяв контролювати та відповідно інформувати про хід розгляду справи комісією при Міністерстві юстиції.
Одночасно, фахівцями головного територіального управління юстиції проінформовано про головні зміни, що чекатимуть бізнес і громадян, зокрема звернуто увагу на антирейдерський законопроект ініційований та поданий до Верховної Ради Мін’юстом щодо посилення кримінальної та адміністративної відповідальності як заявника, так і реєстратора та зацікавлену у вчиненні незаконної реєстраційної дії особу.
В свою чергу скаржники закликали до максимально швидкого розгляду скарг поданих ними до Міністерства юстиції України щодо оскарження дій та рішень державних реєстраторів, що пов’язано із необхідністю збору врожаю.
Голова райдержадміністрації Олександр Маличенко запропонував варіант вирішення питання збирання та зберігання врожаю, оскільки ще не так багато часу і врожай можна втратити. Матеріально-відповідальна особа відповідно до чинного законодавства України має право вжити заходів щодо збирання врожаю за участю відповідних підприємств, які надають послуги збирання та обробітку за рахунок поточного врожаю та відповідно дану продукцію необхідно передати для зберігання на елеватор, що забезпечить безпечне зберігання. Всі ці дії необхідно здійснювати за погодженням з органами прокуратури.

Додати коментар


Захисний код
Оновити