DESIGNED BY MIXWEBTEMPLATES

Додавати статті та рекламні матеріали можуть тільки зареєстровані користувачі

Для реєстрації натисніть ТУТ

Рыболовные катушки http://nachodki.ru/shop/okhota-turizm-rybalka/katushki.html на сайте nachodki.ru

Не спалювати, а компостувати!

Рейтинг користувача: 2 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Віталій СОРОКА
______________________
Чимало людей думають, що найкращий спосіб позбавитись від непотребу – це спалити його. Особливо так ставляться до рослинних відходів, таких як суха трава, солома, бадилля, гілки та листя. Дуже часто ми бачимо, як купи листя та іншого рослинного сміття спалюються на власних подвір’ях чи просто на вулицях. І досі, попри численну інформацію в газетах, по телевізору та з інтернету, люди не усвідомлюють: такий спосіб не просто безглуздий, а ще й небезпечний.


Адже нинішні рослини накопичують в собі усі небезпечні речовини, які є у повітрі, ґрунті та воді. Спалюючи їх, ми вивільняємо усе, накопичене деревом чи травою протягом року. Ще більшу шкоду маємо, коли разом із зібраною рослинністю палити ще й побутове сміття, особливо пластики. В такому разі в повітря виділяються небезпечні хімічні сполуки.
Найбільшої шкоди довкіллю люди спричиняють, коли випалюють суху траву на полях. Цей варварський спосіб залишається в нас популярним, навіть не зважаючи на загрозу штрафів. Він також є причиною виникнення пожеж. При таких підпалах, особливо поширених навесні та восени, страждають не лише самі люди, на оселі яких часом перекидається вогонь. При цьому нищяться гнізда птахів, виводки зайців та інших тварин, масово гинуть корисні комахи, велика шкода завдається рідкісним видам рослин.
З іншого боку, якщо рослинні рештки зібрані у чистому місті, то хіба є сенс перетворювати їх на попіл замість того, аби отримати чудове добриво – компост?
Зробити компост, маючи власне подвір’я, не складно. Для цього треба облаштувати на городі компостну яму або купу. Ось основні поради, як зі, здавалося б, непотребу, допоможуть отримати екологічно чисте та ще й безплатне добриво:
• Ями бувають різного призначення. Розрізняють ями для отримання компосту через кілька років, та такі, в яких компост утворюється швидко.
• Важливе значення має правильно обране місце для компостної ями. Вона повинна знаходитися на достатній відстані (бажано – близько 30 метрів) від будь-яких джерел води, насамперед, колодязів чи свердловин. Якщо на присадибній ділянці є нахил, то яма або купа повинні розташуватись нижче джерела води.
• Не варто розташовувати компостну купу під відкритими сонячними променями, бо в такому разі процес створення компосту може зупинитися. Найкраще розташовувати її в тіні.
• Для виробництва компосту найкраще підходять такі складові, як рештки від овочів та фруктів, скошена трава, опале листя, гілки кущів та дерев, бур’яни, папір. Ні в якому випадку для створення компосту не можна використовувати кістки, відходи від домашніх тварин, хворі та оброблені рослини, залізо, пластик, гуму, а також будь-які ненатуральні тканини.
• Дуже важливо забезпечити необхідну вологість вмісту компостної ями або купи. Для цього її часто поливають, можна також накривати плівкою. Корисно також час від часу перегортати вміст купи, а також складати різні компоненти шарами різної щільності.
• Розміри компостної купи повинні становити приблизно 2 на 2 метри, висота - півтора метра. При цьому в землю вона повинно заглиблюватись не більше, ніж на 40-50 сантиметрів.
• Дуже важливо, аби в процесі компостування брали участь червяки, що живуть у землі. Якщо вони не завелися, варто підселити їх до компостної купи або ями.
Є і інший спосіб утилізувати рослинні відходи для тих, хто має присадибні земельні ділянки. Протягом теплого періоду року рослинні та побутові рештки можна розкидати тонким шаром у міжряддях культурних рослин. За вологої погоди протягом кількох місяців відходи повністю (і без поганого запаху) розкладуться. Окрім користі органічного удобрення такий спосіб утилізації відходів зберігає вологу у грунті. Утворюються так звана «мульча» яка, після дощу чи поливу, не дає воді випаровуватися.
Цей спосіб дає можливість значно збільшити урожай на городі та зекономити на поливі.
В осінньо-зимовий період рослинні рештки можна просто розкидати по земельній ділянці. До настання теплої пори року вони частково розкладуться та подрібняться. Нерозкладені ж рештки ще більше подрібняться при культивації городу, або ж перед посадкою городу їх можна гребти та утилізувати вищезазначеними способами.

Коментарі   

0 #1 profile 31.10.2018, 20:14
Need cheap hosting? Try webhosting1st, just $10 for an year.

Цитата

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Строительная доска объявлений на сайте fortstroi.com.ua
Как заработать на недвижимости, подробнее на сайте comintour.net
Придомовая территория, норматив здесь http://stroidom-shop.ru/pravila/pridomovaya-territoriya.html